.

Türkiye’nin her yerinde baca temizliği hizmeti vermekte olan Özkent Baca Temizleme, itfaiye tarafından yetkilendirilmiş, güvenilir bir baca temizleme firmasıdır. Deneyimli ve eğitimli kadrosuyla gerçekleştirdiği baca temizleme hizmetlerini Avrupa standartlarında ve son teknolojik ekipmanlarla gerçekleştiren Özkent Baca Temizleme, baca temizliği için yalnızca bir telefonunuzu beklemektedir.

 • Kayseri baca temizleme

  YAĞLI KANAL TEMİZLEME Binaların, restoranların ya da şirketlerin mutfaklarının bağlı olduğu baca kanalları, davlumbazdan çekilen yağ tabakası ile zamanla kaplanarak kirlenir ve bu durum baca kanallarının ve bacanın tıkanmasına yol açar. İtfaiye Başkanlığı’nca zorunlu kılınan ve uzman ekiplerce gerçekleştirilmesi gereken yağlı kanal temizleme, zamanla kanalın her yerini kaplayan yapışkan yağ tabakasının temizlenme işlemidir. Türkiye’nin her yerinde yağlı kanal temizliği hizmeti vermekte olan Özkent Baca Temizleme, bacada oluşabilecek tıkanmalar sebebiyle gerçekleşebilecek patlama risklerini minimize etmektedir.

 • Kayseri baca temizleme

  FIRIN - RESTAURANT - FABRİKA BACA TEMİZLEME Baca temizliğinin hayati önem taşıdığı, İtfaiye Başkanlığı’nca zorunlu kılınan ve yetkililerce gerçekleştirilen sağlık denetimlerinin sıklaştığı restoranlarda ve işletmelerde odunla çalışan fırınların veya fabrikaların baca temizliği hayati önem taşımaktadır. Odunla çalışan fırınların bacaya giden havalandırma kanallarında zamanla biriken kurumlar, fırın bacasının günden güne tıkanmasına yol açmaktadır.

 • Kayseri baca temizleme

  MERKEZİ BACA TEMİZLEME Merkezi sistem baca temizleme; otellerin, restoranların, okulların ve apartmanların toplu konut ihtiyaçlarına hizmet eden ısınma sistemlerine bağlı bacalarının temizlenme işlemidir. Avrupa standartlarında, son teknolojiye sahip ve çevreye duyarlı temizlik ekipmanları ile baca temizleme hizmeti veren, itfaiyeden yetkili Özkent Baca Temizleme ile merkezi sistem baca temizleme işleminizi sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz. Merkezi sistem baca temizleme işleminin gerçekleştirilmemesi durumunda hayati risk taşıyan karbon monoksit gazı zehirlenmeleri, baca tutuşması ve yangın beklenen senaryolar arasında yer almaktadır. Genellikle çocuklu ailelerin yaşamakta olduğu toplu konutlardaki ve okullardaki yönetmelikler gereği yılda en az bir kez periyodik olarak merkezi sistem baca temizleme işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

 • Kayseri baca temizleme

  KURUMLU BACA TEMİZLEME Evlerdeki ya da iş yerlerindeki soba kurulumunda yapılması önerilen ilk işlem baca temizleme işlemi olmalıdır. Kurumlu baca temizleme işleminin gerçekleştirilmediği durumlarda, bacayı kaplayan kurumlar yüzünden baca kanalının çapı küçülmekte, bu durum ise soba verimliliğinin düşmesine ve duman zehirlenmelerine neden olabilmektedir.

 • Kayseri baca temizleme

  ŞÖMİNE BACA TEMİZLEME Şömine bacasının tıkanması ve şömine baca temizliğinin yaptırılmaması durumunda; dumanı çekemeyen şömine bacası, dumanı geri iterek odanın içine dolmasına sebep olabilmektedir. Siz ve sevdiklerinizin sağlığını koruyabilmek için İtfaiye Başkanlığı’nca zorunlu kılınan şömine baca temizliği ile hayati risk taşıyan karbon monoksit gazı zehirlenmelerinin, baca tutuşmalarının ve yangın riskinin önüne geçilebilmektedir.

 • Kayseri baca temizleme

  FABRİKA VE SANAYİ BACA TEMİZLEME Avrupa standartlarına uygun, son teknolojiye sahip ve çevre dostu temizlik ekipmanları ile Türkiye’nin her yerinde fabrikaların ve sanayi işletmelerinin baca temizleme hizmeti için Özkent Baca Temizleme’yı güvenle arayabilirsiniz.

 • Kayseri baca temizleme

  TIKALI BACA AÇMA İŞLEMLERİ Tıkalı baca kömür sobası veya odun sobası kullanan vatandaşlarımızın ortak sorunudur sonbahar aylarının gelmesiyle ısınmak için evlerimize işyerlerimize kurulan odun ve kömür sobalarının bacalarının daha iyi çekmesi için baca temizleme girişiminde bulunulur. Bu girişimler bazen çok büyük hasarlara sebep olabiliyor genellikle kiloluk salarlar veya çuval ile temizleme yapılmak istenir. Bunun neticesi bacamızı tıkayabiliriz tıkalı baca açma prefosyonel itfaiyeden yetkili firmalarca yapılması gerekir. Tıkalı baca açma için özel makina ve aparatları sayesinde tıkalı olan bacalarınız açılır Kayseri sınırları içerisinde tıkalı baca açma işini profesyonel ekip ve ekipmanlarla yıllardır sektöründe faaliyet gösteren tıkalı baca açma şirketimizi arayarak tıkalı olan bacanızı kullanabilirsiniz.

 • Kayseri baca temizleme

  BACA BAKIM-ONARIM-TADİLAT İŞLEMLERİ Eskimiş ve onarım gerektiren bacalar vatandaşlarımızın ortak sorunudur sonbahar aylarının gelmesiyle ısınmak için evlerimize işyerlerimize kurulan odun ve kömür sobalarının bacalarının daha iyi çekmesi için baca temizleme girişiminde bulunulur. Onarım gerektiren bacalarınız itfaiyeden yetkili firmalarca yapılması gerekir. Baca tadilat, onarım, bakım ve açma işini profesyonel ekip ve ekipmanlarla en güvenilir şekilde firmamıza yaptırabilirsiniz.

 • Kayseri baca temizleme

  DOĞALGAZ BACASI TEMİZLEME Doğalgaz baca temizlemesi senede bir defa temizletilmesi gerekmektedir.Doğalgaz bacası temizlik raporu hayati önem arz etmektedir. Bacalı doğalgazler oksijeni bulunduğu ortamdan alırlar yaktığı karbon monoksiti doğalgaz bacasından tahliye yapar. Doğalgaz bacanızdan tahliye yapamazsa doğalgaz arıza moduna geçer arıza moduna geçmez ise sonucu hayati tehlike arz eder doğalgaz bacası temizliği yapıldığı zaman doğalgaz bacanızın çekişi artar yakılan gazın tahliyesi rahatlaşır ve güven içerisinde olursunuz. Doğalgazbacası temizlik raporu sadece bir sertifa değildir bu sertifika doğalgaz bacanızdaki aksaklıkların tesbit ve keşif edilmesidir.

 • Kayseri baca temizleme

  KURUMSAL FİRMA BACA TEMİZLEME Merkezi sistem baca temizleme; fabrikaların, fırınların, otellerin, restoranların, okulların ihtiyaçlarına hizmet eden ısınma sistemlerine bağlı bacalarının temizlenme işlemidir. Avrupa standartlarında, son teknolojiye sahip ve çevreye duyarlı temizlik ekipmanları ile baca temizleme hizmeti veren, itfaiyeden yetkili Özkent Baca Temizleme ile merkezi sistem baca temizleme işleminizi sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz.

 • Kayseri baca temizleme

  HAVALANDIRMA TEMİZLEME Otel, Lokanta, Fırın, Fabrika, Kamu binaları ve evlerin havalandırma temizlenme işlemidir. Avrupa standartlarında, son teknolojiye sahip ve çevreye duyarlı temizlik ekipmanları ile havalandırma temizleme hizmeti veren Özkent Baca Temizleme ile havalandırma temizleme işleminizi sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz.

 • Kayseri baca temizleme

  İNŞAAT SONRASI BACA TEMİZLEME Apartman, Site, Otel, Kurumsal firmalar, Lokanta, Fırın, Fabrika, Kamu binaları ve evlerin inşaat sonrası temizlenme işlemidir. Son teknolojiye sahip ve çevreye duyarlı temizlik ekipmanları ile inşaat sonrası temizleme hizmeti veren Özkent Baca Temizleme ile inşaat sonrası baca ve havalandırma temizleme işleminizi sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz.